Cumartesi , 19 Eylül 2020
Anasayfa / Aktüel / YENİMAHALLE RAM’DAN ÖĞRETMENLERE ÇOCUK İHMALİ VE İSTİSMARI KONULU SEMİNER

YENİMAHALLE RAM’DAN ÖĞRETMENLERE ÇOCUK İHMALİ VE İSTİSMARI KONULU SEMİNER

Yenimahalle Rehberlik ve Araştırma Merkezi, okulumuz öğretmenlerine yönelik ‘Çocuk İhmali ve İstismarı’ konulu seminer düzenledi.

Seminer;  Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehber öğretmeni Şükran Çamaşırcı tarafından, okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi. Çocuk ihmal ve istismarını üreten mekanizmalar hakkında bilgi veren  Çamaşırcı, istismarın; fiziksel, cinsel, duygusal ve ihmal şeklinde olabileceğini belirtti.

1989 yılında onaylanan ve 191 ülkenin kabul ettiği UNİCEF Çocuk Hakları Sözleşmesine yön veren temel değerler hakkında da bilgi veren Çamaşırcı bu değerleri;  ayrım gözetmeme, çocuğun yüksek yararının gözetilmesi, yaşama hakkı ve ulusal mevzuata uygun kararların alınması olarak açıkladı.

Çocuk ihmal ve istismarına yol açabilecek  çocukla ilgili risk etmenleri, toplumla ilgili risk etmenleri ve ebeveyn etmenlerini örnek olaylarla açıklayan Çamaşırcı, sağlıklı iletişimin bir çok sorunu çözeceğini belirterek,  “Ailenin iletişim kanallarını kapatmaması, okulda ise öğretmenle öğrencinin yakın bir  bağ kurması önemli.” dedi.

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.