Salı , 14 Temmuz 2020
Anasayfa / Aktüel / VATAN BİR SEVDADIR

VATAN BİR SEVDADIR

Okulumuzda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğiyle şehitlerimiz saygıyla anıldı.

Düzenlenmesinde okulumuz öğretmenleri Bahtişen KAYA, Semanur KAÇMAZ ve Salim YURDAKAN’ ın görev aldığı Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Özkan NALBANT milli birlik ve beraberlik temalı bir konuşma yaptı. Müdür Yardımcısı Arif BİŞKİN, Necip Fazıl KISAKÜREK’in “Sakarya Türküsü” adlı şiirini okudu.

Program, öğrencilerin okuduğu şiirler ve seslendirdikleri türkülerle devam etti. Öğrencilerimizden Gizem YETKİL ve Oğuzhan OKUR, Halit Fahri OZANSOY’un “Vatanım Destanı”adlı şiirini seslendirdiler. Orhan Şaik GÖKYAY’ın “Bu Vatan Kimin” adlı şiirini okulumuz öğrencisi Yusuf GÜNEŞ okudu. Esat KABAKLI’nın “Bil Oğlum” adlı şarkısını Müzik Öğretmeni Semanur KAÇMAZ seslendirdi. Necmettin Halil ONAN’ın “Dur Yolcu” şiirini okulumuz öğrencisi Muzaffer GÜRE okudu. Sunucularımızdan Yusuf ÖZKARA, Dursun Ali ERZİNCANLI’nın “Otuz Kuş” adlı şiirini tüm şehitlerimize ithaf etti. Okulumuz öğrencisi Pelin GÜNGÖR gitar eşliğinde “Deniz Üstü Köpürür” şarkısını seslendirirken Semanur KAÇMAZ’da şarkıya eşlik etti.  Özel Eğitim Öğretmeni Salim YURDAKAN ve öğrencisi Emir GÖKER, “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” şiirini okudu.

Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Bahtişen KAYA ve öğrencisi Ayşenur YURDAKAN “Meçhul Asker” şiirini okumasıyla program sona erdi.

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.