Pazartesi , 18 Ocak 2021
Anasayfa / Aktüel / “SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA…” ATAMIZI ANDIK!

“SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA…” ATAMIZI ANDIK!

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. Yıldönümünü okulumuz konferans salonunda Edebiyat öğretmenimiz Seçil MERT’in 12. Sınıf öğrencileri ile hazırladığı tören ile andık. 

            Anma programımız Güvercin ARIBAL ve İlhan ARIBAL tarafından Yabancı dil kulübü faaliyetleri kapsamında hazırlanan “Atatürk Resimleri”  sergisinin açılması ile başlayıp, Saat 09.05’ te Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, müdür yardımcımız Bektaş Turgut Aktaş’ın anlamlı ve etkili konuşması ile devam etti. Aktaş konuşmasında,”Bu gün  Atatürk’ü anmak için sıradan bir gün değil, bu gün karalar bağlama günü hiç değil.. Bu gün Atatürk’ü daha iyi anlama, İleri görüşlü bir vatansever olma günüdür.” dedi.

Okulumuz 12/I öğrencilerinden Berennur ÖZSEMİZ/ Taha Ramazan İĞDE Atatürk’ün kişilik özelliklerini anlatan ” Atatürk’ü diğer devlet adamlarından ayıran özelliğin,  Atatürk’ün hem saldıran güçlere karşı savaşmayı, hem de yıkık bir ülke üzerine yeni bir devlet kurmayı bildiğine ” değinen konuşmalarının ardından; 10 M ve 12/İ sınıfından öğrenciler Atatürk ilkelerini okudu.

12/İ  sınıfından Hilal KAHVECİOĞLU ” Bir  Resim Yap Çocuğum” şiirini okuması ve yine aynı sınıftan Berkant GENÇ’in Harmandalı oyunu ile devam eden törenimizde, “10 Kasım ve Atatürk” adlı oratoryo gösterisi yapıldı. Öğrenci ve öğretmenlerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen programın sonunda okulumuz müzik öğretmeni Semanur Kaçmaz´ın hazırlayıp yönettiği koro tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylenmesi ile tamamlandı.

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.