Pazartesi , 17 Aralık 2018
Anasayfa / Aktüel / NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu Dr. Susam Dündar Işık Okulumuz Öğrencileriyle Buluştu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu Dr. Susam Dündar Işık Okulumuz Öğrencileriyle Buluştu

Okulumuz Batıkent Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Gazetecilik Alanı Öğretmenleri tarafından 19 Ekim Perşembe” Başarıyı Önündeki Engeller ve Başarıyı Artırma, Stresle Başa Çıkma ve Öfkeyi Kontol Etme” konulu bir seminer düzenlendi. Seminerde NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu Dr. Susam Dündar Işık 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri ile buluştu. Seminerin açılış konuşmasını Gazetecilik alan şefi Sevil Sönmez yaparak Işık’ın özgeçmişi hakkında bilgi verdi.

Dr. Susam Dündar Işık seminerde, gelecek için hedef belirlememe, öz güven eksikliği, isteksizlik gibi kişisel engellerle çevresel faktörlerin,  başarının önündeki en önemli engeller olduğunu söyledi. Dr. Işık öğrencilere “Enerjinizi düşüren, moralinizi bozan ve size “yapamazsın” diyen kişi ve düşüncelerden uzak durun” tavsiyesinde bulundu. Sorulara cevap verirken kendi hayatından bazı kesitleri de öğrencilerle paylaştı. Seminerin son bölümünde öfkeyi doğru nefes alma yöntemlerini kullanarak kontrol edebileceğimizi anlatan IŞIK, konu ile ilgili bir egzersiz çalışması yaparak semineri sonlandırdı. 20 Ekim Cuma günü ise okulumuzun öğretmenlerine öğrencilerle etkili iletişim kurabilme yöntemleri ve sınıf yönetimi konusunda bilgi verdi.

Dr. Susam Dündar Işık Kimdir?

 

1970 Nevşehir doğumlu Dr. Susam Dündar Işık, 1984-1990 yılları arasında atletizmde üç defa Türkiyeşampiyonu oldu.

1988-1995 yılları arasında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Berlin Humbolt Üniversitesinde doktorasını tamamlayan Dr.Işık İngiltere L’Abri Study Center’da Siyaset Bilmi Master programı diploması aldı.

2002 yılında Berlin’de Sigorta, Birikim ve Kredi Ekspresliğini ayrıca 2014’te yöneticilik eğitimi aldı.

2007’de iki kez yılın en başarılı kadını seçildi.

2010 yılında Berlin’de Arda Beratung ( Danışmanlık-Eğitim) kurumu kurarak yönetim kurulu başkanı oldu. Halen Avrupa Birliği destekli “Erasmusplus Programı’nın” hayata geçirilmesinde ev sahibi kurum olarak çalışmalar yapmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Arda Beratung&Bildung “Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE)” öğretmen hareketliliği projesini birlikte sürdürmüşlerdir.

Dr. Susam Dündar Işık, NLP”NeuroLinguistik Programlama” Master Eğitimini tamamladıktan sonra NLP uygulayıcısı ve eğitmeni, yaşam koçu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

Diğer Haber

İL AFET ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ DOĞAL AFET EĞİTİMİ VERDİ

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü okulumuzda doğal afet eğitimi gerçekleştirdi. Yabancı Diller Kulübü öğretmenlerimiz; Güvercin …