Pazartesi , 18 Ocak 2021
Anasayfa / Aktüel / GEZİ KULÜBÜ ANITKABİR’DE

GEZİ KULÜBÜ ANITKABİR’DE

Öğrencilerin tarihsel değerlere farkındalıklarını arttırmak ve Cumhuriyet tarihi hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla okulumuz gezi kulübü Anıtkabir , Cumhuriyet ve Kurtuluş Müzelerine gezi düzenledi.

Kulüp  öğretmenleri ;  İlknur Kurnaz, Dilek Yılmaz Aslandoğan ve Mehmet Koç önderliğinde 25 Ekim tarihinde düzenlenen geziye çok sayıda öğrenci katıldı.

İlk olarak Cumhuriyet’in kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara Anıttepe’de bulunan anıt mezarı ziyaret edildi. Aslanlı Yol’dan Atatürk’ün mozalesine yürüyen öğretmen ve öğrenciler Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulundu.  Ardından Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çekildi. Gruba eşlik eden rehber tarafından, Anıtkabir’in tarihi ve mimari yapısı hakkında öğrencilere bilgi verilerek Kurtuluş (I.Meclis ) ve Cumhuriyet (II.Meclis) Müzelerine geçildi.

Tarih öğretmeni Mehmet Koç tarafından Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet  döneminde gerçekleşen olaylar , müzelerin tarihçeleri ve sergilenen eserler hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.