Salı , 14 Temmuz 2020
Anasayfa / Gündem / FARKIMIZ FARKETMEK

FARKIMIZ FARKETMEK

Okulumuz konferans salonunda GÜNEŞLER İÇİN -4- EL ELE Projesi kapsamında “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği örgün eğitim ve Özel eğitim öğretmen ve öğrencileriyle gerçekleştirildi. Projenin ana sorumluluğunu gönüllülük esasıyla Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bahtişen KAYA ve Özel Eğitim Öğretmeni Salim YURDAKAN üstlendi.

Bahtişen Kaya;

Projeyle okulda farkındalık oluşturmak, yaşamdaki farklılıklarla tepkisel değil, kucaklayıcı olarak yaklaşmak, özel eğitim öğretmenlerine yol açmak, amacı fırsat vermek dedi. Bu yüzden projenin kapsamının geniş tutulduğunu, Müzik ve Dans, Mini Tiyatro, Şiir, Halk Oyunu, Sergi, Afiş Tasarım yarışması gibi “Sanatsal ve Kültürel” faaliyetlerin yer aldığını söyledi.

Müzik ve Dans Gösterisi Müzik Öğretmeni Sema Nur Kaçmaz rehberliğinde, Mini Tiyatro “ Okul Koridoru” Muhasebe Finansman Öğretmeni Öznur Koç rehberliğinde; Şiir Çalışmaları, Sunuş, Gösteri Videoları Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bahtişen Kaya rehberliğinde; Ezber Çalışmaları, Özel Eğitim Öğretmenleri rehberliğinde; Afiş Tasarım ve Otizme dikkat çekici uyarıcılar Özel Eğitim Öğretmenleri Salim Yurdakan ve Dilek Özdemir rehberliğinde Grafik Tasarım Öğretmenleri Yüksel Demirci ve Saniye Kerman rehberliğinde; Halk Oyunu Uğur Altınbaş rehberliğinde; El Ele Uzay Üssü Sergi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca o güne özel hazırlanan Afiş Tasarım Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 2 Nisan Dünya Otizm Günü okulumuzda etkinliklerle gerçekleştirildi.

“FARKIMIZ FARKETMEK” sloganıyla yola çıkılan proje izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Diğer Haber

GÜNLÜK YAŞANTIMIZDA EGZERSİZ

Okulumuzda Başkent Öğretmen Atölyeleri kapsamında, Yenimahalle İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven KURT tarafından,  “Günlük …