Pazartesi , 18 Ocak 2021
Anasayfa / Aktüel / ELLERİN VARDIR ÖĞRETMENİM…

ELLERİN VARDIR ÖĞRETMENİM…

Okulumuz 24 Kasım Öğretmenler Günü 26 Kasım Perşembe günü konferans salonunda kutlandı. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bahtişen KAYA tarafından hazırlanan program saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Törende daha sonra şehit öğretmenlerimizi anmak için hazırlanan slâyt izlendi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Melike LAÇİN konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk ‘ün:  “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır; Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur.” sözlerine yer verdi.  9/H – 9/A sınıflarından Sena SIRMA ve Baran ŞAHİN “Teşekkürler Öğretmenim” adlı konuşmayı yaptı. Müzik Öğretmeni Sema Nur KAÇMAZ yönetiminde okul korosu, “Benim Adım Öğretmen ve Öğretmen Marşını” seslendirdi. Ardından Baran ŞAHİN, Gizem YETKİL, Numan Yiğit TÜREYEN,  Sıla BAHÇECİ, Altan ÜSTÜNDAĞ ve Rabia TERME: “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum ” şiirini, Özel Eğitim sınıfından Burak AYDIN; “Öğretmen”şiirini, devamında özel Eğitim öğrencisi Emir GÖKER, öğretmeni Salim YURDAKAN’a kendi yazdığı “Öğretmen” adlı şiirini okudu. Program öğretmen ve öğrencilerin okuduğu şiirlerle ve halk oyunları ekibinin sunduğu zeybek oyunlarıyla son buldu.

Program bitiminde okulumuz Müdür Yardımcısı İlkay KILINÇ,  görevli öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.