Pazartesi , 18 Ocak 2021
Anasayfa / Aktüel / CUMHURİYETİ BÖYLE KAZANDIK..

CUMHURİYETİ BÖYLE KAZANDIK..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıldönümü okulumuz konferans salonunda coşkuyla kutlandı.

Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenleri Seçil Mert Yeşim Yavuz ve Müzik Öğretmeni Semanur Kaçmaz tarafından hazırlanan program saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını okulumuz İngilizce Öğretmeni Serap Gündoğdu yaptı. Günün anlam ve önemi hakkında konuşan Gündoğdu, “Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük miras olmuştur. “ifadesini kullandı.

Program “Cumhuriyet Nasıl İlan Edildi” adlı slayt ve okulumuz öğrencilerinden Meryem Sayın ve Emre Can İçel’in “On Beş Yılı Karşılarken” adlı şiirleri ile devam etti. Ardından Semanur Kaçmaz ve öğrencilerinin hazırladığı dans gösterisi ilgi ile izlendi.

Kurtuluş Savaşı Oratoryosu’nda, Mustafa Kemal Atatürk, Gördesli Makbule Efe ,Kastamonulu Şerife Bacı ,İbrahim Ethem Akıncı, Nene Hatun ve Şahin Bey canlandırmaları ile devam eden programda, Semanur Kaçmaz ve öğrenci grubu sevilen  marş ve şarkıları seslendirdiler.

Program bitiminde Okul Müdürü Özkan Nalbant, görevli öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.

 

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.