Pazar , 31 Mayıs 2020
Anasayfa / Aktüel / BOŞ VAKİTLERE ŞAH MAT

BOŞ VAKİTLERE ŞAH MAT

Okulumuz Şevket Evliyagil Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenciler boş vakitlerini satranç oynayarak değerlendiriyor.

Okulumuzun yaklaşık bir saat süren öğle tatilinde öğrenciler Fizik Laboratuvarı’nda satranç oynayarak zamanlarını değerlendiriyor.

Her yıl dönem başında başlayıp okul sonuna kadar süren etkinliği esprili bir dille değerlendiren matematik öğretmenimiz Hakan Altay, “Satranç oynayan öğrencilerden istediğim tek şey satranç taşlarını ve laboratuvarı buldukları gibi bıraksınlar, taşları cebe atmasınlar.’’ dedi. Altay her öğle arası en az 15 dakika öğrencilere eşlik ettiğini de belirtti.

Okul müdürümüz Özkan Nalbant, “Biz sadece eğitmek amaçlı bir kurum değiliz. Eğitim öğretim önemli kavramlar ve bu tarz etkinlikler öğrencilerimiz için sosyal bir faaliyet. Boş vakitlerini bu şekilde değerlendiren öğrencilerimiz için mutlu oluyorum. Sıcakların başlamasıyla birlikte, satranç dâhil bütün spor dallarında turnuvalar düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi. Bu faaliyete katılan öğrenciler ise eğlenerek öğrendiklerini ifade etti.

Öğretmenlerimiz Fatma Aközel, Vedat Uçar ve Hakan Altay’ın başlattığı etkinlik dönem sonuna kadar her öğle tatilinde devam edecek.

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.