Salı , 14 Temmuz 2020
Anasayfa / Gündem / ATA’NIN DOĞUM GÜNÜ !!

ATA’NIN DOĞUM GÜNÜ !!

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Eda Çınar’ın hazırladığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yılı konferans salonunda coşkuyla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program okulumuz Müdür Yardımcısı  Turgut Aktaş’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Aktaş konuşmasında “Binlerce şehit verilerek, sıkıntı yokluk içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti siz gençlere emanet edilmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak en önemli görevinizdir.” dedi.

Ardından okulumuzun öğrencilerinden Sevim Güngör “Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda” adlı şiiri okudu. Okulumuz Müzik öğretmeni Semanur Kaçmaz yönetiminde hazırlanan solo şarkılar seslendirildi. Okulumuz 12-B sınıfı öğrencilerinden Samet Özkan ve ekip arkadaşlarının hazırladıkları Zeybek oyunu izleyenler tarafından beğenilerek büyük alkış aldı.  Program, okulumuz halk oyunları ekibi öğretmeni Uğur Altınbaş eşliğinde okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan folklor gösterisi ile son buldu.

Diğer Haber

GÜNLÜK YAŞANTIMIZDA EGZERSİZ

Okulumuzda Başkent Öğretmen Atölyeleri kapsamında, Yenimahalle İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven KURT tarafından,  “Günlük …