Pazartesi , 17 Aralık 2018
Anasayfa / Aktüel / 15 TEMMUZ MENFUR DARBE GİRİŞİMİNİN ÜZERİNDEN BİR YIL GEÇTİ

15 TEMMUZ MENFUR DARBE GİRİŞİMİNİN ÜZERİNDEN BİR YIL GEÇTİ

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) HAİNCE 15 Temmuz 2016 yılında bir gece vakti gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişiminin üzerinden tam bir yıl geçti. 15 Temmuz gecesi hain kalkışma teşebbüsüne topyekün direniş gösteren vatandaşlarımız ,milli birlik ve beraberlik ülküsünü, darbecilere karşı adeta tek vücut gibi göstermiş ,bu teşebbüs halkımızın azim ve kararlılığı sayesinde geri püskürtülmüştür. Bu menfur kalkışma teşebbüsü sonucunda 250 vatandaşımız şehitlik, 2193 vatandaşımızda vatan için, bayrak için gazilik mertebesine ulaşmıştır.

15 Temmuz menfur kalkışma faaliyetinin yıl dönümü olan bugün 81 ilimizde düzenlenen etkinliklerle anılmaktadır. TBMM’ deki 15 Temmuz özel oturumunun ardından Cumhurbaşkanımız Sayın R. T. ERDOĞAN’ ın İstanbul ve Ankara’da katılacağı “Milli Birlik Yürüyüşü” ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü bir kez daha dünya kamuoyuna vurgulanacaktır. Yapılan bu etkinliklere vatandaşlarımız, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları da tam destek vermiştir.

Diğer Haber

İL AFET ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ DOĞAL AFET EĞİTİMİ VERDİ

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü okulumuzda doğal afet eğitimi gerçekleştirdi. Yabancı Diller Kulübü öğretmenlerimiz; Güvercin …