Salı , 14 Temmuz 2020
Anasayfa / Gündem / 12. SINIFLAR KARİYER GÜNLERİ FUARINDA

12. SINIFLAR KARİYER GÜNLERİ FUARINDA

Okulumuz 12. Sınıf öğrencileri, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yenimahalle Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından organize edilen II. Yenimahalle Kariyer Günleri Fuarına katıldı.

20-21   Mart tarihleri arasında Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Ortaokulu Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen fuara, müdür yardımcısı Bekir Gözüküçük, rehber öğretmen Yasemin Dursun, Gazetecilik alan şefi Sevil Sönmez ve Grafik alanı öğretmeni  Saniye Kerman  rehberliğinde, 12 F Gazetecilik ve 12G Grafik ve Fotoğrafçılık sınıfı öğrencileri katıldı.

Çok sayıda üniversitenin katıldığı fuarda, öğretim üyeleri ve uzmanlar tarafından konferanslar düzenlenerek üniversite sınav sistemi, sınavda başarılı olma yolları, doğru tercih yapmak, geleceğin meslekleri, üniversite hayatı konularında öğrencilere bilgi verildi. TED Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Olcay Yılmaz tarafından gerçekleştirilen” Kariyer yolculuğunda doğru rotayı çizmek” konulu son konferansın ardından üniversite tanıtım stantlarını gezen öğrenciler, buradaki temsilcilerden üniversiteler ve sundukları olanaklar hakkında bilgi aldılar.

Diğer Haber

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ

HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİNE 05.03.2020 TARİHİNDE OKULUMUZDAN BİR GRUP ÖĞRENCİ İLE GEZİ  DÜZENLENDİ.